top of page

Jak BinderLess pomógł firmie Blezat sprawniej podejmować decyzje na budowie?

Zespół realizacyjny Blezat zmagał się z obiegiem kart materiałowych, dzięki BinderLess udało się zwiększyć wymianę wiedzy pomiędzy zespołami, a decyzje zaczęto podejmować sprawniej dzięki naszej platformie. 

Wyzwania

Podpisywanie kart materiałowych na papierze i w wersji cyfrowej

Problemy z koordynacją zespołów

Przedłużające się procedury

Brak możliwości realizacji zamówień dla niezatwierdzonych materiałów

Czasochłonna analiza dokumentacji skierowanej do akceptacji przez nadzór autorski

Zespół realizacyjny Blezat zmagał się z procesem akceptacji kart materiałowych, który wymagał zarówno podpisów na papierowych dokumentach jak i akceptacji mailowej, co prowadziło do niepotrzebnej komplikacji i wydłużało całą procedurę. A im sprawniej akceptowane karty, tym mniejsze ryzyko roszczeń związanych z brakiem możliwości realizacji zamówień dla niezatwierdzonych materiałów. 

Wcześniejsze doświadczenia Blezat jasno wskazywały na to, że koordynacja zatwierdzania kart materiałowych jest bardzo pracochłonna.

Na budowie każdy szczegół może mieć duże znaczenie, szczególnie w sytuacjach gdy dochodzi do roszczeń. Aby tego uniknąć, każda karta materiałowa składana przez Generalnego Wykonawcę powinna być poparta odpowiednimi specyfikacjami technicznymi, certyfikatami i atestami. To jednak nie wszystko, zamawiane materiały muszą odpowiadać na wcześniejsze ustalenia i być zgodne z projektem wykonawczym. Ten proces jest niezbędny dla zachowania jakości, a dodatkowo pomaga nadzorować czy generalny wykonawca wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Składanie podpisów na papierowych kartach materiałowych stanowiło szczególnie duże wyzwanie w sytuacjach, w których pojawiała się potrzeba uzgodnień z wielobranżowym nadzorem autorskim. Zamiast dyskutować nad rozwiązaniami skomplikowanych kwestii, dużą część wizyty stanowiła drobiazgowa analiza dokumentacji skierowanej do akceptacji.

Group 12825.png

Oczekiwania

Znalezienie systemu usprawniającego zarządzanie procesem akceptacji kart materiałowych
 

Zapewnienie prostego i szybkiego wdrożenia
 

Optymalizacja czasu wgrywania i akceptowania kart materiałowych
 

Zapewnienie bezpieczeństwa przesyłania i gromadzenia danych związanych z budową

Zapobieganie nieuczciwym praktykom takim jak podmiana zatwierdzonych wniosków lub ich załączników
 

Firmie Blezat zależało na prostym do wdrożenia systemie ułatwiającym sprawne zarządzanie procesem akceptacji kart materiałowych - tak aby spotkania na budowie poświęcone były tylko bieżącym problemom. Czas jest szczególnie cenny przy realizacji inwestycji.

Dlatego przed przystąpieniem do współpracy dokładnie omówiliśmy wcześniejsze doświadczenia zespołu realizacyjnego Blezat z elektronicznym zatwierdzaniem kart materiałowych. Dzięki temu poznaliśmy ich oczekiwania i mogliśmy uniknąć poprzednich frustracji.

Uporządkowany i cyfrowy proces akceptacji przełożył się dla zespołów projektowych nie tylko na tempo i poprawność podejmowanych decyzji, ale także zwiększenie zaangażowania osób merytorycznych. Platforma stała się źródłem informacji, na którym można polegać.

Piotr Adamiec , Project Manager, Blezat

undraw_investor_update_re_qnuu 1.png

Zobacz jak taki projekt mógłby wyglądać w Twojej firmie

Bezpłatna konsultacja to czas, kiedy możemy porozmawiać o Twoich oczekiwaniach i wyzwaniach przed którymi stoi Twoja firma. Wspólnie dobierzemy odpowiednią strategię wprowadzenia cyfrowych narzędzi na Twoją budowę! Przejdźmy do działania.

Testowanie i wdrożenie

1

Wstępna, bezpłatna konsultacja

Zapytamy Cię o Twoje cele i projekty, które prowadzisz. Pomożemy Ci ocenić czy Twój zespół jest gotowy na cyfrowe narzędzia

2

Koncepcja działania

Wspólnie omówimy warunki współpracy i opracujemy plan przetestowania BinderLess

3

Testowanie platformy

Stworzymy dla Ciebie wirtualną budowę, żebyś razem ze swoim zespołem mógł/mogła wypróbować BinderLess w praktyce

4

Decyzja o współpracy

Mając komplet informacji możesz podjąć dobrą decyzje dla swojej firmy
Testowanie
Group 12819 (1).png

Żeby dobrze zaznajomić zespół z platformą, każdy, włączając inwestora, kierownika projektu, nadzór autorski, inspektorów nadzoru i przedstawicieli generalnego wykonawcy, otrzymał dwutygodniowy dostęp do wersji próbnej BinderLess. Dzięki temu mogli skorzystać z pełni funkcjonalności platformy i sprawdzić w praktyce jak wygląda zarządzanie procesem akceptacji wniosków na platformie.

Przeniesienie wniosków do platformy

Po zakończeniu okresu próbnego zespół realizacyjny przeszedł na docelową wersję BinderLess. W związku z tym pojawiały się prawdziwe karty materiałowe i proces ich akceptacji. To gładkie przejście umożliwiło sprawne użytkowanie platformy już od pierwszego dnia.

Z czasem mailowe dyskusje pomiędzy inwestorem, a generalnym wykonawcą, czy nadzorem autorskim zostały zastąpione konwersacjami w czacie pod konkretnymi kartami materiałowymi. Dyskusje są archiwizowane na platformie wraz z zatwierdzeniem wniosku, a informacje, które służyły do podjęcia decyzji są w każdej chwili łatwe do odnalezienia.

Stojąc przed niejednoznacznymi wyborami, inżynierowie zaczęli także włączać do procesu inne osoby w celu uzyskania dodatkowych potrzebnych informacji. Dzięki funkcji konsultacji finalne decyzje, były bardziej przemyślane i skoordynowane z zespołem projektantów co w praktyce oznacza, że były obarczone mniejszym ryzykiem.

Rezultaty

Możliwość zatwierdzania kart materiałowych online, a nie w wersji papierowej, odciążyła skrzynki mailowe  i wprowadziła porządek do procesu.
 

Dzięki przeniesieniu dyskusji na platformę do wątków dotyczących konkretnych dokumentów Blezat mógł sprawniej osiągać kompromisy i szybciej podejmować decyzje.
 

Z kolei opcja dodawania konsultacji ograniczyła ryzyko pochopnie podjętych decyzji i zachęciła do wymiany wiedzy wewnątrz zespołów projektowych zwiększając trafność decyzji. 
 

Uporządkowany i cyfrowy proces akceptacji przełożył się dla zespołów projektowych nie tylko na tempo i poprawność podejmowanych decyzji, ale także zwiększenie zaangażowania osób merytorycznych. Platforma stała się źródłem informacji, na którym można polegać.

Najważniejsze korzyści
z wdrożenia BinderLess

Firmie Blezat zależało na szybkim wdrożeniu i optymalizacji czasu, który poświęcali na koordynację procesu akceptacji wniosków materiałowych, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa przesyłanych danych. Oto co udało nam się osiągnąć:

Wyeliminowanie papierowego wersji kart materiałowych i przeniesienie ich online

undraw_thought_process_re_om58 2.png

Usprawnienie koordynacji całego procesu związanego z zatwierdzaniem materiałów

undraw_time_management_re_tk5w 1.png

Skrócenie czasu
podejmowania decyzji
i zatwierdzania dokumentów

Poprawienie komunikacji na projekcie pomiędzy inwestorem
a wykonawcą

Ograniczenie ryzyka
podejmowania
pochopnych decyzji

undraw_for_review_eqxk 1.png

Poprawienie wizerunku Blezat u inwestora dzięki szybkiej adaptacji nowych technologii

Uporządkowany i cyfrowy proces akceptacji przełożył się dla zespołów projektowych nie tylko na tempo i poprawność podejmowanych decyzji, ale także zwiększenie zaangażowania osób merytorycznych. Platforma stała się źródłem informacji, na którym można polegać.

Piotr Adamiec , Project Manager, Blezat

Przyszłość budownictwa

Według Blezat, zastosowanie cyfrowych narzędzi takich jak BinderLess szeroko w branży budowlanej przełożyłoby się na: 

  1. Skrócenie czasu zatwierdzania kart materiałowych i innych dokumentów
     

  2. Zwiększenie transparentności, dostępności i bezpieczeństwa procesu zatwierdzania dokumentacji.
     

  3. Oszczędności finansowe związane ze skróceniem czasu poświęcanego przez nadzór autorski i osoby decyzyjne na akceptację kart materiałowych i pełną koordynację tego procesu.
     

  4. Wyeliminowanie ryzyka przeciągających się procedur akceptacji kart materiałowych, skutkujących brakiem możliwości realizowania akcji zakupowej przez generalnego wykonawcę i roszczeniami.

undraw_visionary_technology_re_jfp7 1.png
"W BinderLess najbardziej zaskoczyło nas to, że platforma jest cały czas ulepszana oraz, że nasze spostrzeżenia były brane pod uwagę i wdrażane. W trakcie współpracy mogliśmy wymieniać się doświadczeniami z innych projektów z branży budowlanej, a po obu stronach byli ludzie związani z cyfryzacją budownictwa."

Piotr Adamiec , Project Manager, Blezat

Uporządkowany, cyfrowy proces akceptacji dokumentów brzmi jak rozwiązanie Twoich problemów?

Wypełnij formularz lub umów się na spotkanie z naszym ekspertem, żeby porozmawiać
o tym jak możesz wypróbować BinderLess na swojej budowie.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Group 12816 (1).png
Group 12836.png

Wybierz dogodną datę i godzinę

BinderLess team.jpg

O BinderLess

BinderLess to platforma, która cyfryzuje proces obiegu dokumentów na budowach i tworzy z nich bazę danych, łącząc osoby decyzyjne po stronie inwestora z firmami zewnętrznymi. Nasze rozwiązanie kreuje nową jakość nadzoru inwestycji, zwiększając wymianę wiedzy pomiędzy zespołami projektowymi, ograniczając pochopnie podjęte decyzje i pilnując terminowej akceptacji dokumentów. To źródło informacji, na którym wreszcie można polegać.

bottom of page