top of page

Młodzi Liderzy Budownictwa - czyli jak zrodził się program dla ambitnych managerów?

Zaktualizowano: 11 mar

Porozmawialiśmy z Łukaszem Gembisiem - adwokatem specjalizującym się w branży budowlanej i jednym z założycieli MLB, o tym, co było inspiracją do rozpoczęcia projektu oraz jakie cele mu przyświecają.
Skąd pomysł na Młodych Liderów Budownictwa?


Motywem głównym, który skłonił nas do stworzenia programu Młodzi Liderzy Budownictwa, była luks pomiędzy młodymi profesjonalistami, a doświadczonymi liderami w sektorze budowlanym.


Zdajemy sobie sprawę z tego, że młodzi pracownicy i studenci sektora budowlanego, którzy są poniżej 35. roku życia szukają bezpośredniego kontaktu i mentorstwa ze strony doświadczonych liderów. Rynek budowlany, ze względu na swoją specyfikę im tego nie ułatwia. Od młodych oczekuje się zarówno zaawansowanej wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych.


Przyczyną do stworzenia tego programu było również przekonanie, że połączenie młodego spojrzenia na branżę z bogatym doświadczeniem liderów może przyspieszyć innowacje, zainspirować nowe podejścia do wyzwań branżowych i stworzyć dynamiczne środowisko pracy. A tego w branży nam najbardziej potrzeba!


Tworzenie platformy, która umożliwia tym dwóm grupom - młodym profesjonalistom i doświadczonym liderom - spotkanie się, wymianę pomysłów i doświadczeń, buduje most generacyjny.


Program Młodzi Liderzy Budownictwa ma być miejscem, gdzie doświadczeni liderzy mogą pełnić rolę mentorów, dzieląc się swoją wiedzą, a jednocześnie otwierać się na nowe perspektywy i pomysły młodego pokolenia.


Z drugiej strony chcieliśmy również rozwijać potencjał i umiejętności przyszłych liderów branży budowlanej, które będą wykraczały poza wiedzą techniczną. Umiejętności miękkie takie jak zarządzanie zespołem, negocjacje czy budowanie strategii biznesowej, są niezwykle ważne w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym.Jakie cele sobie stawiacie?


Głównym celem programu Młodzi Liderzy Budownictwa jest nie tylko dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznych narzędzi do rozwoju umiejętności miękkich i zawodowych.


Poprzez integrację młodych profesjonalistów z liderami sektora budowlanego, projekt aspiruje do tworzenia świadomej, wykwalifikowanej i nowoczesnej społeczności biznesowej w Polsce.


Tematyka interaktywnych spotkań jest zróżnicowana i dopasowana do różnorodnego charakteru działalności edukacyjnej oraz zawodowej uczestników. W ten sposób Program Młodzi Liderzy Budownictwa stał się odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe wsparcie dla rozwoju młodych talentów w branży budowlanej, z korzyścią zarówno dla jednostek, jak i dla samego sektora.


Dlaczego tworzenie takich społeczności jest ważne szczególnie dla młodych ludzi?


Tworzenie społeczności, takich jak Młodzi Liderzy Budownictwa, ma kluczowe znaczenie dla młodych ludzi, ponieważ to unikalna okazja do budowania relacji zawodowych, wymiany pomysłów oraz zdobycia inspiracji, które są kluczowe na początkowych etapach drogi zawodowej.
Jakie możliwości daje wzięcie udziału w tym programie?

Udział w programie Młodzi Liderzy Budownictwa otwiera drzwi do wielu możliwości.

  • Po pierwsze, uczestnicy mają szansę skorzystać z mentoringu doświadczonych liderów, co przyspiesza ich rozwój zawodowy.

  • Po drugie, cykliczne warsztaty merytoryczne umożliwiają doskonalenie umiejętności miękkich, które są kluczowe dla budowania kariery w sektorze budowlanym.

  • Ponadto, udział w projekcie integruje młodych profesjonalistów, co może prowadzić do wspólnych inicjatyw i tworzenia nowych trendów w branży budowlanej.

  • Wreszcie, przygotowanie wspólnego projektu stanowi nie tylko wyzwanie, ale i szansę na wpływanie na debatę publiczną na temat przyszłości sektora budownictwa w Polsce.


To kompleksowe podejście daje uczestnikom szereg narzędzi do wszechstronnego rozwoju, zarówno w obszarze zawodowym, jak i osobistym.
Słyszałeś/-aś wcześniej o Młodych Liderach Budownictwa?

  • TAK

  • NIE


49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page